Etiopai sekmadienį rengė laidotuves draugams ir artimiesiems, prieš savaitę žuvusiems per „Ethiopian Airlines“ lėktuvo katastrofą.
Šeimos iš 35 šalių neteko savo artimųjų praėjusį sekmadienį, kai į Nairobį skridęs „Boeing 737 MAX 8“ orlaivis nukrito praėjus vos kelioms minutėms po pakilimo. Per katastrofą žuvo visi 157 juo skridę žmonės.
17-os žuvusių etiopų artimieji ir dar šimtai žmonių po savaitės susirinko Šventosios Trejybės katedroje Adis Abeboje, raudodami ir laikydami savo mylimųjų portretus jie klausėsi Etiopijos ortodoksų dvasininko žodžių.
„Negaliu pamiršti, kad ji paliko aštuonių mėnesių vaiką ir nebegrįžo“, – kalbėjo Meselech Petros. Jos sesuo Amma Tesfamariam (Ama Tesfamariam) nukritusiame orlaivyje dirbo skrydžių palydove.
Ši 28-erių moteris tądien dirbti neturėjo, tačiau pavadavo kolegą.
Etiopijos vėliavomis apjuosti karstai į katedrą buvo atgabenti juodų katafalkų konvojumi. Jį lydėjo šimtai gedinčiųjų.
Vis dėlto išlieka neaišku, kas tuose karstuose iš tikrųjų buvo.
Katastrofos liudytojai sako, kad „Ethiopian Airlines“ lėktuvas nosimi krito į pietryčiuose nuo sostinės esančius laukus, bet po stipraus smūgio sveiki liko tik kelių žmonių kūnai.
Ketvirtadienį, kai gedinčios šeimos ir žuvusiųjų draugai aplankė katastrofos vietą, naujienų agentūros AFP korespondentas matė, kaip pareigūnai jiems perduoda plastikinius butelius su žeme.
Etiopijos vyriausybė nurodė, kad palaikams atpažinti gali pritrūkti šešių mėnesių.
„Sielvartaujame mes visi“
„Mums labai liūdna dėl to, kad mes neradome jokių jos palaikų“, – sakė Teshome Legesse (Tešomas Legesė), kurio 24-ių dukterėčia Ayantu Girma (Ajantu Girma) dirbo skrydžio palydove.
„Ethiopian Airlines“ yra didžiausias Afrikoje oro vežėjas ir daugeliu aspektų tarptautinį Etiopijos įvaizdį kuriantis prekės ženklas.
Žūtys šokiravo antrą pagal gyventojų skaičių Afrikoje turinčią valstybę, o į aukų laidotuves atvyko itin įvairūs žmonės.
„Visi esame Adomo ir Ievos vaikai, net jeigu mūsų odos spalva skiriasi“, – sakė į atsargą išėjęs policijos pareigūnas Seyoumas Kidanu (Sejumas Kidanu).
Jis buvo apsirengęs uniformą su Etiopijos vėliavos spalvos juosta.
„Pasaulyje mirus nors vienam žmogui, sielvartaujame mes visi“, – teigė buvęs policininkas.
Lėktuvo „juodąsias dėžes“ šiuo metu tikrina specialistai iš Prancūzijos, Jungtinių Valstijų ir Etiopijos.
Nors etiopai perspėjo, kad tyrimas dėl katastrofos priežasčių užtruks, daug pasaulio šalių uždraudė „Boeing 737 MAX 8“ skraidyti jų oro erdvėse.
Panaši to paties lėktuvo modelio katastrofa įvyko pernai spalį, kai nukritus Indonezijos „Lion Air“ orlaiviui žuvo visi juo skridę 189 keleiviai.
Pasauliui laukiant naujienų, visai kitokių atsakymų reikia tiems, kurie bando susitaikyti su mylimųjų mirtimis.
„Ji buvo labai geras žmogus. Net nežinau, kaip ją apibūdinti“, – teigė 26-erių Selamsewas Mathias (Selamsevas Matijas), žuvusios skrydžio palydovės Ammos brolis.
„Esame sugniuždyti ir sužeisti. Tai labai sunku“, – pridūrė jis.
Adis Abeba, kovo 17 d. (AFP-BNS).
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.