Indonezijai priklausančioje kurortinėje Balio saloje esantis Agungo ugnikalnis pirmadienį vakare vėl išsiveržė, į 2 tūkst. m aukštį išmesdamas pelenų stulpą ir šlaitais nuliedamas lavos srautus.
Indonezijos geologijos agentūros Agungo stebėjimo postas pranešė, kad garsus sprogimas prasidėjo kelios minutės po 21 val. vietos (16 val. Lietuvos) laiku ir truko daugiau kaip 7 minutes. „Įkaitusios lavos srautai“ nubėgo 2 km nuo kraterio, sakoma pranešime.
Agentūra nurodė, kad pavojaus laipsnis nebuvo padidintas, draudžiamoji zona aplink kraterį tebėra 4 kilometrai.
Praėjusią savaitę dėl Agungo išmestų pelenų pusę dienos buvo uždarytas Balio tarptautinis oro uostas, sutriko dešimčių tūkstančių žmonių kelionės.
Šio pirmadienio išsiveržimas buvo nedidelis, pažymėjo geologijos agentūra, bet perspėjo netoli upių gyvenančius žmones būti atsargius, ypač lyjant, nes gali susidaryti greiti vulkaninio purvo srautai.
Agungo ugnikalnis, esantis maždaug 70 km į šiaurės rytus nuo turistų pamėgto Kutos kurorto, praėjusį kartą smarkiai išsiveržė 1963 metais. Tąsyk žuvo apie 1,1 tūkst. žmonių.
Pernai ugnikalnio aktyvumas buvo smarkiai padidėjęs, teko evakuoti dešimtis tūkstančių žmonių, buvo paskelbtas aukščiausio laipsnio pavojus. Tačiau šių metų pradžioje kalnas nurimo ir pareigūnai vasario mėnesį sumažino pavojaus laipsnį.
Indonezija, daugiau kaip 250 mln. gyventojų turinti salų valstybė, yra Ramiojo vandenyno „Ugnies žiede“ – dideliu seisminiu ir vulkaniniu aktyvumu pasižyminčioje tektoninių plokščių susidūrimo zonoje. Vyriausybės seismologai stebi daugiau kaip 120 aktyvių ugnikalnių.
Denpasaras, Indonezija, liepos 2 d. (AP-BNS).
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.