Pietų Turkijoje po viena bažnyčia šalies archeologai galbūt atrado Šv.Mikalojaus, iš kurio gyvenimo išsivystė Kalėdų senelio legenda, palaikus, ketvirtadienį pranešė vienas pareigūnas.
Šv.Mikalojus IV amžiuje gimė ir tarnavo vyskupu netoli dabartinės Antalijos esančiame Demrės mieste Viduržemio jūros pakrantėje. Jis buvo palaidotas vietoje, kuri anksčiau būdavo vadinama Myra. Iki šiol manyta, kad jo palaikai buvo pagrobti ir išvežti į Bario miestą pietų Italijoje.
Tačiau dabar archeologai tvirtina po bažnyčia galbūt atradę šventyklą, kurioje palaidoti šventojo palaikai, naujienų agentūrai AP telefonu sakė Antalijos geodezijos ir paminklų apsauga besirūpinančios organizacijos vadovas Cemilis Karabayramas (Džemilis Karabairamas).
Šiuo metu ekspertai ieško būdo, kaip patekti į tą šventyklą nepakenkus XI amžiuje pastatytai Šv.Mikalojaus bažnyčiai.
Šie maldos namai Demrės mieste yra mėgstama turistų ir krikščionių maldininkų vieta. Archeologai ten darbuojasi jau pastaruosius 20 metų.
Pasak C.Karabayramo, minėta šventykla buvo aptikta ištyrus restauruojamą bažnyčią georadaru.
„Šventykla yra neapgadinta, ji nebuvo paliesta, tačiau galėjo nukentėti nuo žemės drebėjimo“, – teigė jis.
„Manome, kad žalos jai nepadaryta. Tačiau ten sunku patekti, nes įėjimas uždengtas mozaika. Pirmiausia ją reikia ištirti gabalėlis po gabalėlio, ir tik tada (bus galima) apžiūrėti laidojimo vietą“, – turkų laikraščiui „Hurriyet“ sakė jis.
„Tai būtų svarbus radinys ir kultūriniu atžvilgiu, ir Turkijos turizmui“, – pridūrė C.Karabayramas.
C.Karabayramo manymu, minimi palaikai, pagrobti iš tos vietovės ir išvežti į Barį, galbūt buvo kito kunigo.
Šv. Mikalojus garsėjo savo dosnumu. Jo gyvenimu paremta legenda paplito po visą pasaulį; dabar jis žinomas dovanas dalijančio Kalėdų senelio vardu.
Ankara, spalio 5 d. (AP-BNS).
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.